Opleidingen van Centrum voor Communicatie & Journalistiek:

Centrum voor Communicatie & Journalistiek

Incompanytrainingen


Opleiding: Accountability

Leerdoel

De discussie over ‘Wat wordt er verstaan onder het vakgebied communicatie?’ is de laatste jaren verschoven naar ‘Wat is de toegevoegde waarde van communicatie voor de organisatie?’ Ofwel: hoe maken we communicatie ´accountable´? Twee autoriteiten op dit gebied, Marita Vos en Cathelijne Janssen, gaan tijdens een tweedaagse opleiding in op deze vragen.

Veel professionals beperken de discussie over accountability tot de vraag hoe we onze opdrachtgevers kunnen laten zien wat de concrete resultaten zijn van communicatie-inspanningen. Accountability is echter meer dan alleen verantwoording afleggen. Het gaat ook om verantwoordelijkheid nemen. Accountability beperkt zich daarmee niet tot middelenniveau, maar voedt juist de communicatiestrategie en geeft inzicht in de kwaliteit van de communicatiediscipline en de toegevoegde waarde daarvan voor de organisatie.

Aan het eind van deze tweedaagse opleiding zijn deelnemers in staat om accountability van communicatie in hun eigen organisatie in te brengen en kunnen zij de balanced scorecard en de PAN-kubus zelfstandig hanteren.

 

 

Doelgroep

Senior communicatieprofessionals of -adviseurs met ruime ervaring (BNP 4/5) en managers die verantwoordelijk zijn voor de inzet van communicatie in een organisatie.

 

Programma

De opleiding bestaat uit een mix van theorie en praktijk waarbij de begrippen “verantwoording” en “verantwoordelijkheid” centraal staan. De eerste bijeenkomst begint met een breed overzicht: nut en noodzaak van accountability wordt besproken, verschillende definities passeren de revue en de ervaringen in aanverwante vakgebieden worden bekeken. Vervolgens wordt de balanced scorecard methode voor communicatie toegelicht. Cathelijne Janssen gaat op de tweede bijeenkomst in op de door haar ontwikkelde PAN-kubus, die de communicatiefunctie belicht vanuit drie perspectieven: processen, afdelingen en niveaus. Op basis daarvan kan de regie op de communicatiefunctie worden geanalyseerd en geborgd in de organisatie. Bij beide methoden laten we zien hoe ze worden toegepast in de eigen organisatie.

 

Toelatingseisen

Is afhankelijk van selectie. Graag ontvangen wij je cv

 

Delen op facebook

Vrijblijvend een brochure aanvragen

Ontvang gratis een brochure over Accountability van Centrum voor Communicatie & Journalistiek.

Door middel van het onderstaande formulier kunt u gratis en vrijblijvend een brochure aanvragen.
De brochure wordt dan zo snel mogelijk naar het ingevulde adres gestuurd.

Velden met een * zijn verplicht.

1. Vul uw persoonsgegevens in

Open inschrijving In-company/maatwerk
Mevrouw De Heer
*
*
*
*
*
Toevoeging
*
*
*

2. Verstuur uw aanvraag

Bovenstaande gegevens onthouden voor een volgende aanvraag
Ja, ik wil in de toekomst graag op de hoogte gehouden worden van aanbiedingen of interessant carrierenieuws.


Opleiding kerngegevens

Opleidingsniveau
HBO
Opleidingslocatie(s)
Utrecht
Aantal bijeenkomsten
2
Afronding
Certificaat
Open inschrijving
Ja
In-company/ maatwerk mogelijk
Ja
Aantal startmomenten per jaar
2