Opleidingen van Centrum voor Communicatie & Journalistiek:

Centrum voor Communicatie & Journalistiek

Incompanytrainingen


Opleiding: Het interview

Leerdoel

Iemand proberen te doorgronden en spannend portretteren. Beweegredenen boven tafel krijgen en treffend beschrijven. Daar gaat het om bij het journalistieke interview. Interviewen lijkt misschien eenvoudig, maar in de praktijk gaat het om een hoop meer dan het toepassen van een paar trucjes.

 

In een journalistiek interview draait het om goede vragen stellen en betrouwbare en relevante informatie krijgen. Maar het is ook belangrijk dat je inzicht krijgt in het gedrag en de psyche van de geïnterviewde en het gesprek weet te sturen. Van groot belang voor de kwaliteit van het interview is de manier waarop geïnterviewden vertellen. Is dat saai of vaag, of juist levendig en boeiend?

 

Goede vragen stellen, het aanscherpen van je intuïtie bij het interviewen en je bewust worden van de kwaliteit van de taal: dat leer je in deze interviewcursus. De cursus biedt een goede basis als je nog weinig interviewervaring hebt en je meer wilt verdiepen in het interview. Leerzaam is dat we veel stilstaan bij het communicatieproces dat zich tussen interviewer en geïnterviewde afspeelt, en bij de manier waarop mensen spreken en vertellen. Inzicht daarin verhoogt je capaciteit om goed te interviewen.

 

Doelgroep

Iedereen met enige journalistieke ervaring die zich wil bekwamen in het interview. De cursus kan ook worden gekozen als onderdeel van de studieroute Interviewen.

 

 

Programma

In zes bijeenkomsten gaan we aan de hand van papers en een lesboek in op de techniek van het interviewen. Ook de praktijk van het interviewen komt uitgebreid aan bod. Elke deelnemer interviewt een andere cursist en wordt een keer geïnterviewd; de korte interviews worden op video opgenomen en gezamenlijk besproken.

 

Gedurende de cursusperiode werk je aan een persoonlijk interview dat je zowel uitvoert als uitschrijft. De uiteindelijke artikelen worden gezamenlijk besproken. Bij het schrijven van een interview moet je veel keuzes maken. Kies je voor de vraag-antwoord vorm, of voor een verhaal met citaten? Hoe bouw je je verhaal op? Hoe maak je een spannend begin?

 

Toelatingseisen

Is afhankelijk van selectie. Graag ontvangen wij je cv.

 

Delen op facebook

Vrijblijvend een brochure aanvragen

Ontvang gratis een brochure over Het interview van Centrum voor Communicatie & Journalistiek.

Door middel van het onderstaande formulier kunt u gratis en vrijblijvend een brochure aanvragen.
De brochure wordt dan zo snel mogelijk naar het ingevulde adres gestuurd.

Velden met een * zijn verplicht.

1. Vul uw persoonsgegevens in

Open inschrijving In-company/maatwerk
Mevrouw De Heer
*
*
*
*
*
Toevoeging
*
*
*

2. Verstuur uw aanvraag

Bovenstaande gegevens onthouden voor een volgende aanvraag
Ja, ik wil in de toekomst graag op de hoogte gehouden worden van aanbiedingen of interessant carrierenieuws.


Opleiding kerngegevens

Opleidingslocatie(s)
Utrecht
Aantal bijeenkomsten
6
Afronding
Certificaat
Open inschrijving
Ja
In-company/ maatwerk mogelijk
Ja
Aantal startmomenten per jaar
3