Opleidingen van Centrum voor Communicatie & Journalistiek:

Centrum voor Communicatie & Journalistiek

Incompanytrainingen


Opleiding: Het reisverhaal

Leerdoel

Wie reist heeft veel te vertellen, luidt een oud gezegde. Tijdens een reis staan de zintuigen namelijk op scherp. Vreemde culturen, kleuren en geuren. Je onderdompelen in een andere wereld. Reizen en schrijven zijn voor elkaar geschapen. En met een goede voorbereiding, verwachting en verdieping komen de mooie verhalen bijna vanzelf.

 

Hoe maak je van je reisaantekeningen teksten die net zo boeiend zijn als de reis zelf? Hoe kun je jouw indrukken en herinneringen in woorden weergeven? En zijn de verhalen boeiend genoeg om een groot publiek aan te spreken?

 

In deze cursus leer je hoe je een reis het beste kunt voorbereiden en hoe je uiteindelijk jouw ervaringen zo adequaat mogelijk op papier kunt zetten, of dat nu voor een persoonlijk reisverslag is of voor een journalistieke reportage.

 

 

Doelgroep

De cursus is bedoeld voor reislustigen die hun eigen ervaringen willen beschrijven en voor journalisten die op reis gaan, hun verhalen willen verkopen, hun kennis willen verdiepen en ervaringen willen uitwisselen. De cursus is onderdeel van de studieroute journalistiek schrijven.

 

Programma

De cursus valt uiteen in twee delen: theorie en praktijk. In het eerste deel komt het hele voorbereidingstraject aan bod: hoe kies je een onderwerp en een invalshoek, hoe kom je aan relevante informatie, welke bronnen leveren bruikbaar materiaal op, hoe maak je effectief aantekeningen? Verder verken je de markt voor reisverhalen en analyseer je door anderen gepubliceerde reisreportages op aanpak, gebruik van bronnen, waarnemingen en beschrijvingen. Tot slot is er kort aandacht voor het verkopen van je verhaal aan een blad.

 

Al aan het begin van de cursus ga je zelf aan de slag: je schrijft gedurende de cursus een achtergrondverhaal of reportage over een reis die je (recentelijk) hebt gemaakt. Je traint je in het maken van een opzet voor een eigen verhaal en het effectief beschrijven van je eigen reis. Daarnaast lever je commentaar op het werk van je medecursisten. In dit praktische deel van de cursus leer je bovendien hoe je jouw eigen schrijfvaardigheid kunt verbeteren.

 

Toelatingseisen

Deelname is afhankelijk van selectie. Graag ontvangen wij je cv.

 

Delen op facebook

Vrijblijvend een brochure aanvragen

Ontvang gratis een brochure over Het reisverhaal van Centrum voor Communicatie & Journalistiek.

Door middel van het onderstaande formulier kunt u gratis en vrijblijvend een brochure aanvragen.
De brochure wordt dan zo snel mogelijk naar het ingevulde adres gestuurd.

Velden met een * zijn verplicht.

1. Vul uw persoonsgegevens in

Open inschrijving In-company/maatwerk
Mevrouw De Heer
*
*
*
*
*
Toevoeging
*
*
*

2. Verstuur uw aanvraag

Bovenstaande gegevens onthouden voor een volgende aanvraag
Ja, ik wil in de toekomst graag op de hoogte gehouden worden van aanbiedingen of interessant carrierenieuws.


Opleiding kerngegevens

Opleidingslocatie(s)
Utrecht
Aantal bijeenkomsten
6
Afronding
Certificaat
Open inschrijving
Ja
In-company/ maatwerk mogelijk
Ja
Aantal startmomenten per jaar
2