Vergelijkbare opleidingen

Logopedie: Directe Toegankelijkheid Logopedie
Fontys
Logopedie (deeltijd)
HanzeConnect Opleiding, Onderzoek en Advies
Directe Toegankelijkheid Logopedie (cursus)
HanzeConnect Opleiding, Onderzoek en Advies
HBO Professionele Logopedie
NCOI Business School
HBO Basisopleiding Logopedie
NCOI Business School
HBO Klinische Logopedie
NCOI Business School
HBO Logopedie
NCOI Business School
HBO Neurologische Stoornissen en Logopedie
NCOI Business School
HBO Logopedie bij Kinderen
NCOI Business School
Kinderen met sondevoeding (cursus)
HanzeConnect Opleiding, Onderzoek en Advies

Opleiding: Logopedie bij autisme / PDD NOS (cursus)



Leerdoel

De cursus Logopedie bij autisme / PDD NOS wordt verzorgd door de Academie voor Gezondheidsstudies, Hanzehogeschool Groningen.

Autisme en PDD-NOS beïnvloeden de basisvermogens van kinderen en daardoor ook de ontwikkeling op meerdere gebieden. De cursus Logopedie bij kinderen met autisme / PDD-NOS geeft u meer inzicht in de communicatieve ontwikkeling van deze kinderen. Ook kunt u deze kinderen gerichter logopedisch begeleiden.

Na het volgen van de cursus:

  • hebt u meer inzicht in deze stoornissen;
  • weet u meer over de ontwikkeling van taal en communicatie bij deze kinderen;
  • kunt u kinderen met autisme / PDD-NOS logopedisch begeleiden.

Doel

Logopedisten kunnen kinderen met autisme / PDD-NOS helpen met hun taalontwikkeling en communicatie.

 

Doelgroep

Logopedisten die in het onderwijs, jeugdzorg of vrije vestiging werken met kinderen met een stoornis binnen het autistisch spectrum.

 

Programma

Tijdens de eerste cursusdag bouwt u aan een solide logopedisch relevante basiskennis op het gebied van taal en communicatie en de daarbij horende verklaringsmodellen rondom autisme.

Op de tweede cursusdag staat het jonge kind centraal. U gaat aan de hand van casuïstiek in op de belangrijkste aandachtspunten in de behandeling van deze kinderen. Daarmee maakt u de vertaalslag naar de logopedische praktijk.
De derde dag is gelijk van opzet, maar richt zich op de logopedische begeleiding van oudere kinderen met autisme / PDD-NOS. ’s Middags kunt u de opgedane kennis en vaardigheden toepassen op twee of drie casussen die door cursisten zelf worden ingebracht.

 

Delen op facebook

Vrijblijvend een brochure aanvragen
Ontvang gratis een brochure over Logopedie bij autisme / PDD NOS (cursus) van HanzeConnect Opleiding, Onderzoek en Advies.
Door middel van het onderstaande formulier kunt u gratis en vrijblijvend een brochure aanvragen.
De brochure wordt dan zo snel mogelijk naar het ingevulde adres gestuurd.

Velden met een * zijn verplicht.

1. Vul uw persoonsgegevens in

Open inschrijving In-company/maatwerk
Mevrouw De Heer
*
*
*
*
*
Toevoeging
*
*

2. Verstuur uw aanvraag

Bovenstaande gegevens onthouden voor een volgende aanvraag
Ja, ik wil in de toekomst graag op de hoogte gehouden worden van aanbiedingen of interessant carrierenieuws.


Opleiding kerngegevens

Naam instituut
HanzeConnect Opleiding, Onderzoek en Advies
Opleidingsniveau
HBO
Opleidingslocatie(s)
Meppel
Aantal bijeenkomsten
3 dagen
Afronding
Certificaat
Open inschrijving
Ja
In-company/ maatwerk mogelijk
Ja