Training: Contractmanagement Practitioner



Leerdoel

CATS CM biedt een methodische aanpak voor contractmanagement. Contracten bestaan uit een beschrijving van datgene wat geleverd of gepresteerd moet worden (work to be done) plus een aantal bepalingen en voorwaarden (contract matter) waaronder de dienst of prestatie die geleverd gaat/moet worden. CATS CM richt zich op het managen van contracten aan de zijde van zowel de klant als leverancier.

Nog meer dan CM Foundation laat deze training zien dat contractmanagement een vak is. Methodische en praktische zaken wisselen elkaar voortdurend af. Het Contract Managers Handboek dat tijdens de cursus wordt uitgereikt biedt de cursisten ca 50 tot 60-templates die hun operationeel werk vergemakkelijken. Na de eerste twee cursusdagen krijgt de deelnemer huiswerk mee om in de eigen werksituatie uit te zoeken. Hoe is contracteigendom belegd? Wat zijn eigenlijk de doelstellingen van het contract dat ik onder mijn hoede heb? Is er een stuurgroep voor mijn contract benoemd en wie zitten daar in? In groepjes van wisselende samenstelling worden opdrachten uitgevoerd en met elkaar of plenair besproken. Deelnemers wordt gevraagd een contractdossier mee te brengen zodat zij daaruit casuïstiek kunnen halen die (geanonimiseerd) kan worden ingebracht. Als alternatief is een compleet dossier beschikbaar waarop de oefeningen worden toegepast. Na afloop hebben deelnemers het gevoel dat contractmanagement beter en meer gestructureerd kan worden aangepakt dan meestal het geval is. De methode CATS CM biedt daarvoor veel en eenvoudig te implementeren mogelijkheden.

CATS CM is een Nederlands product dat door steeds meer afnemers en leveranciers wordt geaccepteerd voor hun contractmanagent proces. ISES is het enige opleidingsinstituut dat een training over CATS CM in het open rooster aanbiedt.


Resultaat

Na afloop van de training bent u in staat:

  • de CATS CM methodiek toe te passen op de gehele levenscyclus van een contract;
  • een middelgroot leveringscontract waarvoor u operationeel verantwoordelijk bent binnen uw mandaat te managen als gedelegeerd verantwoordelijke namens de contracteigenaar;
  • in samenspraak met een project- of servicemanager een optimaal beheer te voeren over All Other Contract Matter van een contract;
  • de stuurgroepen aan leveranciers- en klantzijde tijdig, correct en volledig te voorzien van status- en voortgangsrapportages, hetgeen voor goed Contract Controle absoluut vereist is;
  • uw performance als contractmanager te evalueren en waar nodig verbeteringen te initiëren.

Inhoud

De training is als volgt samengesteld:

  • de training bestaat uit drie plenaire bijeenkomsten van elk 2 dagdelen waarin de toepassing van de theorie uit de Foundation training voorop staat; tussen de bijeenkomsten zit minimaal een week tussentijd, in verband met de uitvoering van opdrachten binnen de eigen organisatie;
  • opdrachten hebben een meer individueel karakter dan bij de Foundation door middel van presentatie van de bevindingen aan de groep worden leerervaringen gedeeld;
  • u stelt een rapportage op waarin u de toegevoegde waarde van CATS CM beschrijft voor/in uw huidige praktijk.


In de training worden de volgende onderwerpen behandeld:

  • aan de hand van het contractmanagershandboek wordt uw lopend contract onder CATS regime gebracht;
  • met mededeelnemers wordt gekeken welke positieve invloed het CATS regime op het contractmanagement zou hebben gehad als u met de verworven kennis uw contract zou hebben gemanaged.


Voorbereidingsmateriaal
Alle materialen uit de training Contractmanagement Foundation worden als naslagwerk bij de training Practitioner gebruikt. Eventuele aanvullingen worden tijdens de training verstrekt.


Naast de presentatie van de trainer worden er oefeningen gedaan waarbij de theorie wordt gekoppeld aan uw persoonlijke praktijksituatie. Ook toetsvragen en praktijkgerichte toepassingen stellen u in staat om de geleerde stof gedurende de training te toetsen en toe te passen. De nabespreking met de trainer kan aanleiding geven de theorie nader toe te en aan te vullen, gericht op praktijksituaties. Tijdens de tussenliggende avond kan als huiswerk een toets worden gemaakt.

 

Doelgroep

Voor wie

  • Contractmanagers (junior/senior)
  • Projectleiders
  • Projectmanagers
  • Servicemanagers
  • Deliverymanagers
  • Inkoopmanagers
  • Overige functionarissen die formeel of informeel belast zijn met contractmanagement

 

Programma

Opbouw en duur

De training heeft een doorlooptijd van 2 weken en bestaat uit 3 blokken van 1 dag.

Blok 1 t/m 3:

  • 1 dag van 09.30 tot 17.00 uur

 

Delen op facebook

Vrijblijvend een brochure aanvragen
Ontvang gratis een brochure over Contractmanagement Practitioner van ISES B.V..
Door middel van het onderstaande formulier kunt u gratis en vrijblijvend een brochure aanvragen.
De brochure wordt dan zo snel mogelijk naar het ingevulde adres gestuurd.

Velden met een * zijn verplicht.

1. Vul uw persoonsgegevens in

Open inschrijving In-company/maatwerk
Mevrouw De Heer
*
*
*
*
*
Toevoeging
*
*

2. Verstuur uw aanvraag

Bovenstaande gegevens onthouden voor een volgende aanvraag
Ja, ik wil in de toekomst graag op de hoogte gehouden worden van aanbiedingen of interessant carrierenieuws.


Opleiding kerngegevens

Naam instituut
ISES B.V.
Opleidingsniveau
HBO
Doorlooptijd
2 weken
Afronding
Certificaat
Open inschrijving
Ja
In-company/ maatwerk mogelijk
Ja, op aanvraag