
Opleiding: Training - Assertiviteit
Leerdoel
Er zijn nogal wat mensen die niet voor zich zelf opkomen, zich onzeker voelen en hun mening niet durven uiten. Deze assertiviteits training is gericht op persoonlijke ontwikkeling van de cursist op het gebied van communicatieve vaadigheden en het ontwikkelen of versterken van zelfvertrouwen.
Assertiviteit is het uiten van je gedachten, gevoelens en meningen op een directe, eerlijke en gepaste wijze en opkomen voor je eigen belangen op een respectvolle manier die past bij de situatie. In deze training geven wij antwoorden op belangrijke vragen, zoals:
- Hoe kan ik duidelijk(er) mijn grenzen aangeven?
- Hoe stel ik mij minder afhankelijk op?
- Hoe kom ik (beter) voor mezelf op?
- Hoe spreek ik een ander aan op zijn gedrag?
- Etc.
Je wilt immers meer zelfvertrouwen voelen, krachtiger overkomen, gehoord worden door anderen en vooral durven opkomen voor je eigen belangen maar toch gerespecteerd worden.
Leerdoel
Cursisten leren in deze assertiviteits training hoe ze in een groep zelfverzekerd communiceren en hun eigen mening ventileren. Deze training is voor iedereen die zichzelf meer op de voorgrond wil zetten zonder daarbij de ander uit het oog te verliezen.
Duur, plaats en prijs
Deze tweedaagse training wordt georganiseerd in het trainingscentrum van Input Support of op locatie bij het bedrijf. De training is bestemd voor groepen tussen 4 en 6 personen bijvoorkeur van één bedrijf en voor deze training wordt per deelnemer een tarief gehanteerd van € 850,- exclusief BTW. Hierin zijn alle trainingsmaterialen, syllabus en lunch inbegrepen.
Doelgroep
Deze tweedaagse training is speciaal ontwikkeld voor iedereen die beter willen worden in het omgaan met anderen – zowel prive als op het werk. Voor iedereen die zich beter wil leren uiten en zich minder afhankelijk wil opstellen van anderen. De assertiviteitstraining is ook uitermate geschikt voor personen die té assertief zijn en worden ervaren als agressief.
Programma
Onderwerpen
- Hoofdaspecten communicatie
- Je mond open durven doen
- Hoe met stiltes om te gaan
- Actief en niet reactief reageren
- Doelgericht communiceren
- Communicatie technieken
- Het stellen van open en gesloten vragen
- Het gesprek sturen
- Creëren van zelfvertrouwen
- Gedrag in een groep (voel je op je gemak in een gezelschap)
- Je respectvol uiten zonder anderen nodeloos te kwetsen
- Je niet laten overspoelen door anderen of omstandigheden
- Inzicht krijgen in je eigen functioneren
- Hoe reageren op anderen
- Niet te veel hooi op je vork nemen
- Omgaan met conflicten - Gedrag lokt gedrag uit – Roos van Leary
