
Opleiding: Middag/avondopleiding basistheorie
Leerdoel
Gecertificeerde makelaars en taxateurs zijn ingeschreven bij het kwaliteitsregister VastgoedCert. Als u zich wilt laten certificeren, dient u drie vastgoeddiploma’s te halen: Basistheorie Vastgoed is de eerste (Aanvullende Theorie en de Praktijkopleiding maken daarna de reeks compleet) en gaat uit van de vooropleiding HAVO of MBO-3.
Basistheorie Vastgoed bestaat in totaal uit 5 modules:
- Juridische Aspecten 1: Privaatrecht (12 lessen)
- Juridische Aspecten 2: Publiekrecht (12 lessen)
- Vastgoedeconomie (6 lessen)
- Bouwkunde (16 lessen)
- Financiën, Fiscaliteiten en Taxaties (14 lessen)
Bij de middag-/avondopleiding volgt u op een vaste dag in de week een middag- en avondprogramma. Totale duur is ongeveer 10 maanden. Tijdens de lessen leggen praktijkdocenten de theorie uit en krijgt u gelegenheid om vragen te stellen. De voorbereiding bestaat uit een aantal uren zelfstudie of het maken van thuiswerkopdrachten. Voorafgaand aan elk examen kunt u in uw thuisomgeving drie proeftoetsen doen.
Het studiemateriaal bestaat uit 1 NVM SOM werkboek per module en een aantal verplichte boeken. Uw werkboek ontvangt u bij elke module tijdens de eerste les. De verplichte boeken bestelt u zelf via Study Store.
Het examen behorende bij de opleiding Basistheorie Vastgoed bestaat uit 5 modules. Deze sluiten aan bij de opleiding en worden door SVMNIVO individueel afgenomen. Na succesvolle afronding van de examens, ontvangt u het SVMNIVO diploma Basistheorie Taxateur o.z.
