
Opleidingen Informatie Voorziening

O-I-V geeft individuele opleidingen aan mensen op HBO/WO-niveau die met behulp van de informatievoorziening de bedrijfsvoering willen verbeteren.
O-I-V richt zich op informatieanalisten, businessanalisten, medewerkers administratieve organisatie, functioneel beheerders, informatiemanagers, controllers, etcetera.
Doel van de opleidingen
De toenemende behoefte aan verbetering van de bedrijfsvoering wordt steeds meer afhankelijk van de kwaliteit van de informatievoorziening. Doelstellingen als servicegerichtheid, efficiency, betrouwbaarheid en kostenbesparing worden mogelijk door de bedrijfsvoering op een effectieve manier met informatievoorziening te ondersteunen.
Dat vraagt om goede samenwerking van business en IT. De business moet de eisen aan de informatievoorziening formuleren, gesteund door de IT-ers die de benodigde informatie-systemen implementeren.
De opleidingen van O-I-V verbeteren de samenwerking van business en IT door uitbreiding van kennis en vaardigheden.
Visie en werkwijzen
O-I-V vindt het belangrijk dat de opleiding aansluit op de kennis en vaardigheden waarover de deelnemer reeds beschikt. Daarom wordt een O-I-V-opleiding voorafgegaan door een vrijblijvend intakegesprek waarin de leerbehoeften van de deelnemer worden geconcretiseerd in een programma voor de opleiding.
O-I-V reikt nieuwe kennis aan waarmee de kennis en vaardigheden van de deelnemer worden uitgebreid. Kennis wordt op beknopte wijze mondeling overgedragen en kan worden nagelezen in de literatuur.
O-I-V vindt het belangrijk dat de deelnemer vaardigheden ontwikkelt om de nieuw verworven kennis toe te passen. Daarom werkt de deelnemer gedurende de opleiding aan een probleemstelling uit zijn eigen praktijk. Dit motiveert en doet de verworven kennis en vaardigheden beter beklijven. Met de oplossing beschikt de deelnemer aan het eind van de opleiding over een concreet resultaat. In het intakegesprek wordt de praktijkcasus besproken en vorm gegeven.
O-I-V biedt opleidingen aan van zes dagdelen, die om de twee weken worden gegeven. Tussentijds werkt de deelnemer aan zijn praktijkcasus en bestudeert de theorie. Hij kan telefonisch en via de email vragen stellen aan de docent. De resultaten worden met de docent besproken en de deelnemer krijgt feedback en adviezen om zich verder te verbeteren.
O-I-V verstrekt een certificaat aan de deelnemers die een opleiding hebben gevolgd. Deelnemers krijgen een diploma als ze met goed gevolg een mondeling tentamen afleggen waarin zij hun verworven kennis en vaardigheden presenteren en de resultaten van hun praktijkcasus motiveren.
Opleidingsvormen
Op basis van onze visie bieden wij individuele opleidingen aan. Ook kunnen wij een groepje deelnemers opleiden die gezamelijk een klus moeten klaren. Deze klus wordt dan als praktijkcasus gebruikt.
Opleidingen
O-I-V biedt de volgende opleidingen aan:
Bedrijfsprocesanalyse
- Het kunnen beschrijven van de bedrijfs-processen en het kunnen analyseren en verbeteren van de performance van deze bedrijfsprocessen zodat ze optimaal bijdragen aan het realiseren van de bedrijfsdoelstellingen.
Informatieanalyse
- Het kunnen analyseren van de informatie die benodigd is voor het uitvoeren en besturen van de bedrijfsprocessenen het kunnen opstellen van de eisen aan de benodigde informatiesystemen.
Administratieve Organisatie
- Het kunnen inrichten en beschrijven van een betrouwbare en efficiënte administratieve organisatie waarmee in de informatiebehoeften kan worden voorzien, met name door het nemen van effectieve maatregelen van interne controle.
Uitbesteden met ISPL
- Het selecteren van een leverancier en het voeren van de regie op het leveren van IT-services met behulp van een leverplan dat is opgesteld met de technieken van ISPL (Information Services Procurement Library).
Informatiemanagement
- Het verkrijgen van de kennis en vaardig-heden om de functie informatiemanager uit te kunnen voeren. Afhankelijk van uw situatie kan het gaan om het opstellen van een IT-strategie, het organiseren van de besluitvorming (governance), het uitbesteden van IT-services, het organiseren van het beheer, etcetera.
Adviesvaardigheden
- Het verwerven van persoonlijke vaardig-heden om veranderingen in bedrijfsprocessen, organisatie en informatievoorziening voor elkaar te krijgen en weerstanden te overwinnen.
Data & tarieven
Alle opleidingen worden gegeven in de vorm van zes dagdelen van 4 uur die om de veertien dagen worden gegeven. Naar wens kan dit overdag of ’s avonds plaats vinden. Tussentijds werkt de deelnemer aan zijn praktijkcasus en bestudeert de theorie onder begeleiding van de docent. Omdat de opleidingen individueel worden gegeven, kunnen ze in overleg op ieder gewenst moment starten.
De kosten van de opleidingen bedragen
€ 1350,- excl. BTW. Dit is inclusief intake, studiemap, reader, begeleiding tot een half jaar na afloop van de cursusperiode en verblijfskosten. Indien een diploma wordt gewenst, bedragen de tentamenkosten € 150,- excl. BTW. Aanschaf van literatuur kan door O-I-V worden verzorgt.
De individuele opleidingen worden gegeven bij O-I-V in Zeist.
Contact
Voor nadere informatie kunt u vrijblijvend contact opnemen met:
Opleidingen Informatie Voorziening
Eikenlaan 34
3707 SE Zeist
T: 030 692 13 00
M: 06 55 12 77 35
E: info@o-i-v.nl
I: www.o-i-v.nl
