PHOV (Stichting Post Hoger Onderwijs Veiligheidskunde)



PHOV (Stichting Post Hoger Onderwijs Veiligheidskunde)

Een opleiding volgen bij PHOV is een bewuste keuze. Door voor PHOV te kiezen, kies je voor ervaring. Al ruim 20 jaar leidt PHOV hogere veiligheidskundigen op in Nederland.Daarnaast verzorgen wij al vele jaren onderwijs op het gebied van Procesveiligheid. PHOV is voorgekomen uit TNO Innovation for life, Haagse Hogeschool, Hogeschool Utrecht en de Hogeschool Zuyd. Met deze participanten kan er gerekend worden op een stevig kennisfundament. Door de bundeling van de krachten van deze instituten is het niveau van de opleidingen van zeer hoge kwaliteit. De docenten (betrokken bij de opleidingen) spelen hierbij de hoofdrol. Deze zorgvuldig geselecteerde autoriteiten op hun vakgebied helpen de cursisten verder in hun ontwikkeling! Zij ondersteunen de cursisten bij het realiseren van de persoonlijke leerdoelen en het oplossen van hun eigen praktijkcases.
De docenten zijn bijvoorbeeld werkzaam bij grote multinationals in de chemie of als zelfstandig adviseur, als veiligheidskundige of arbeidshygiënist in de zware industrie of bij overheidsinstellingen als inspecteur. Daarnaast worden onze docenten ook nog ingezet als specialist bij commissies zoals de Adviesraad Gevaarlijke Stoffen of de Onderzoeksraad voor de Veiligheid.

Als stichting heeft PHOV geen winstoogmerk, begrijpelijk is dan ook dat de kwaliteit van het onderwijs onze grootste zorg betreft. Onze missie is: de verdere professionalisering van de veiligheidskunde, het stimuleren van de ontwikkeling van kennis op het gebied van de veiligheidskunde en het verspreiden van deze kennis, om op deze wijze een bijdrage te leveren aan het vergroten van de (technische) veiligheid.

PHOV is breed inzetbaar op veiligheidskundig onderwijsgebied!

PHOV is wellicht het meest bekend van de opleiding Hogere Veiligheidskunde (HVK). De opleiding HVK wordt dan ook al meer dan 20 jaar verzorgd door PHOV. De opleiding kenmerkt zich door een unieke en interessante combinatie van procesveiligheid en arboveiligheid. De uitwisseling van kennis over en toepassing van methoden en technieken op beide terreinen biedt inzicht en overzicht op het gebied van de veiligheidskunde. Aansluitend op de (technische) vooropleiding ontwikkelen de cursisten vaardigheden in het strategisch adviseren, rekening houdend met klant- en organisatiekenmerken. Deze kennis en vaardigheden vinden hun toepassing in het begeleiden van organisaties naar een werkend en aantoonbaar managementsysteem op het gebied van veiligheid en arbeidsomstandigheden. Andere vaardigheden zijn het toepassen van eisen rond veiligheid en arbeidsomstandigheden in ontwerpprocessen, het uitvoeren van audits en het begeleiden van tijdelijke (bouw)projecten. Afgestudeerde cursisten kunnen zich, met drie jaar werkervaring (geteld vanaf de eerste lesdag), laten certificeren als HVK-er.

Door de veranderingen in de maatschappij en de steeds toenemende tijdsdruk zoekt PHOV naar onderwijsvormen die qua belasting goed te combineren zijn met het werk- en privéleven van de cursisten. Zo is voor de ene cursist een korte intensieve opleiding het best op te brengen en voor de ander een langer traject dat zich beter laat combineren met bijvoorbeeld het gezinsleven. Daarom start er naast de HVK avondopleiding (1 avond per week) ook een middag-avondvariant per april 2012. Hierdoor ontstaat er een keuze, de cursist kan zelf bepalen wat het beste past bij zijn/haar situatie.

Ook in de procesindustrie is nog veel terrein te winnen op het gebied van de veiligheid! Daarom geeft PHOV diverse opleidingen voor deze branche. De meest bekende is de Procesveiligheid voor Veiligheidskundigen. In de chemische procesindustrie en aanverwante bedrijfstakken zijn veel HVK-ers en MVK-ers werkzaam. Deze veiligheidskundigen worden vaak betrokken als deskundige bij grotere projecten (nieuwbouw, turn arounds), bij het in kaart brengen van de gevaren en risico's en bij het treffen van maatregelen ter beperking van de risico's. Omdat het wenselijk is dat deze veiligheidskundigen kennis hebben van de specifieke veiligheidskundige aspecten van installaties in de chemische procesindustrie, bij nieuwbouw en grote onderhoudstrajecten is deze cursus ontworpen. Overigens staat de deelname ook open voor degenen die uit hoofde van hun functie betrokken zijn bij veiligheidsaspecten in de procesindustrie, maar die geen MVK of HVK opleiding hebben gevolgd (vergunningverleners overheid, operators, contractors).

Naast deze opleidingen geeft PHOV diverse korte opleidingen zoals bijvoorbeeld Arbozorg in laboratoria. In deze cursus wordt behandeld hoe cursisten op een praktische manier binnen laboratoria een goede invulling kunnen geven aan veilige werkomstandigheden en een goed milieubeheer. Praktijkervaringen, theorie en casussen worden op een interactieve wijze gepresenteerd. Zo wordt er geleerd op welke wijze cursisten een veiligheids- en milieuzorgsysteem kunnen opzetten, zonder dat deze van één persoon afhankelijk is en dit binnen de afdeling te borgen. Ook wordt aandacht besteed aan het verkrijgen van inzicht in veiligheidsgedrag en het ontwikkelen van vaardigheden om veilig gedrag te stimuleren binnen de eigen organisatie.

Ook het opfrissen van de kennis van afgestudeerde Hogere Veiligheidskundigen is een terugkerende gebeurtenis. De opfriscursus heeft ieder jaar een andere programma en zo kunnen de afgestudeerden hun kennis op peil houden.

Dit was slechts een greep uit ons aanbod, kijk voor meer informatie op onze website www.phov.nl!

 

Samenwerking maakt sterker!

Om kennis te bundelen en beter toegankelijk te maken gaat PHOV ook graag samenwerkingen aan. Zo werken wij samen met het ministerie van SZW om opleidingen te verzorgen in het MKB om ook daar de arbeidsveiligheid te verhogen en de ondernemers te leren hoe ongevallen en uitval te voorkomen.

Ook werkt PHOV samen met Chorda.
Samen zijn wij in opdracht van het ministerie van SZW belast met de uitvoering van de BRZO-Academie. Via deze Academie worden opleidingen verzorgd voor medewerkers van de overheid, belast met inspectie en handhaving BRZO. Daarnaast verzorgen wij ook samen de cursus “Coördineren BRZO binnen bedrijven”. VNCI ondersteunt deze cursus door zitting te nemen in de programmaraad.
Ook zijn er diverse samenwerkingen om publicaties te verzorgen over veiligheidskundige onderwerpen. Zo zal er in het najaar van 2011 een nieuw boek verschijnen over de RI&E (risico-inventarisatie en -evaluatie). Dit boek zal de RI&E behandelen in een aantal praktische stappen. Op deze manier hoopt PHOV de RI&E makkelijker uitvoerbaar te maken voor de veiligheidskundigen, arboprofessionals en anderen die een RI&E dienen uit te voeren.

 

Maar ook maatwerk en incompany-opleidingen behoren tot de mogelijkheden!

Enkele losse lessen, voorlichting, advieswerk of een hele opleiding over bepaalde veiligheidskundige zaken behoren tot de mogelijkheden. Samen met u kunnen wij een traject op maat ontwikkelen. Gezien het grote PHOV-netwerk van professionals die werkzaam zijn op een zeer breed gebied van de veiligheidskunde zijn de mogelijkheden bijna onbeperkt.

Meer weten over PHOV en haar opleidingen, uitgaven en korte cursussen?
Bel dan naar 030-2318212, mail naar
info@phov.nl of kijk op onze website
www.phov.nl

Contactgegevens

Informatie

Stichting PHOV
Tel: 030-2318212
Email: info@phov.nl
Website: www.phov.nl