
Opleiding: Communicatietraining - Communicatie, Interactie en Gesprekstechnieken (KIG)
Leerdoel
De communicatietraining Communicatie, Interactie & Gesprekstechnieken is een krachtige stimulans om uw communicatievaardigheden gericht te ontwikkelen. U krijgt beter inzicht in uw houding en hoe u overkomt op anderen. Daarvan leert u bewust gebruik te maken. Want het gaat niet alleen om wát er gezegd wordt, maar ook om hóe het gezegd wordt.
Door de opgedane zelfinzichten en achtergrondkennis bent u in staat uw communicatievaardigheden (en persoonlijke effectiviteit) te verbeteren. Omdat u op een wezenlijk niveau uw gedrag verandert, is de verbetering ook duurzaam. Dat is toepasbaar en merkbaar effectief in uiteenlopende (werk)situaties, zoals overleg, een vergadering, presentatie, moeilijk gesprek of onderhandelingen. Het komt erop neer dat u beter overeind blijft. U wordt vaardiger in het duidelijk maken wat u bedoelt en bereikt makkelijker wat u wilt bereiken. U krijgt meer grip op de interactie met anderen, leert gemakkelijk ‘te geven en te nemen’ en uw idee of standpunt komt over. Communiceren gaat makkelijker als u meer zelfvertrouwen heeft. En als u meer zelfvertrouwen heeft, communiceert u makkelijker.
Doelgroep
Deze communicatietraining is bestemd voor medewerkers met mbo+-, hbo- of academisch opleidings- en werkniveau. Veel deelnemers zijn zich ervan bewust dat het goed is hun manier van communiceren kritisch onder de loep te nemen. De KIG is geen training voor wie een paar trucjes wil leren, maar wel voor wie een niveau dieper wil komen en daarmee ook blijvend resultaat wil boeken. De inzichten zijn in elke werksituatie toe te passen.
- Mogelijk herkent u een van onderstaande vragen van eerdere deelnemers aan de KIG:
- Hoe kom ik sterker en zekerder over?
- Hoe overtuig ik anderen?
- Hoe houd ik meer grip op een gesprek of een vergadering?
- Hoe zorg ik dat mensen mij beter snappen?
- Ik voel me geremd; hoe doe ik daar wat aan?
- Wat doe ik als ik tussen partijen met verschillende belangen zit?
- Ik wil conflictsituaties niet uit de weg gaan, maar hoe zeg ik op de juiste manier waar ’t op staat?
- Hoe raak ik mijn ontevreden gevoel kwijt als het niet lekker loopt in een samenwerkingsverband?
- Hoe leer ik beter te luisteren naar anderen en hoe reageer ik zó dat anderen naar mij luisteren?
Programma
De training omvat 3 blokken van 3 dagen verspreid over vier maanden. Dat vraagt van de deelnemers een flinke investering van tijd en energie. Gezien de opzet is het niet raadzaam om delen van de training te missen. Velen ervaren de training als diepgaand (meer dan ze verwacht hadden), maar erkennen de effectiviteit van die aanpak. Naar de overtuiging van Van Harte & Lingsma is juist die diepgang nodig om echt iets te bereiken.
De training omvat een mix van theorie en praktijkoefeningen in de groep. U vergroot uw kennis van onder meer gesprekstechnieken en -vaardigheden, onderhandelen en conflicthantering. In oefeningen met andere groepsleden leert u meer over het geven en ontvangen van feedback. Uw zwakke punten in het omgaan met anderen komen boven water, evenals uw kwaliteiten.
Beroepsperspectief en arbeidsmarkt
MBO+, HBO of academisch niveau.
Het is een prachtige ervaring geweest, die ik nooit meer zal vergeten. Het programma was goed afwissellend (niet te droge stof). De invulling van de trainster was uiterst prettig, ze was betrokken en kwam niet belerend over. Met de andere cursisten heb ik het erg getroffen. Het was een fantastische groep. De training is een absolute aanrader voor iedereen die zich persoonlijk meer wil ontwikkelen. Echte "eye openers" waren het persoonlijke gedrag en het effect daarvan op andere.
Heel leerzaam. Eerst moet je jezelf leren kennen voordat je effectief kunt communiceren. Een aanrader voor iedereen die confrontatie met eigen gedrag durft te zien.
De cursus vond ik intensief maar zeer verhelderend. Een aanrader voor iedereen die zijn communicatie vaardigheden verder wil ontdekken, ontwikkelen en goed leren inzetten. Doordat de inhoud, locatie en organisatie goed in elkaar zit kon ik me volledig concentreren op de cursus.
