
Opleiding: Leerjaar Meesterschap in Trainerschap
Leerdoel
In deze tijd waarin organisaties complexer worden, medewerkers meer autonoom en bedrijfsdoelen ambitieuzer, is ontwikkeling van je trainers vakmanschap geen luxe maar noodzaak. Als trainer word je steeds weer uitgedaagd om de verantwoordelijkheid in een leerproces bij de deelnemers te laten. Tegelijkertijd vraagt deze tijd om lef, lef om je opdrachtgever te confronteren met de hang naar quick fixes en resultaatgerichte korte termijn oplossingen. Je vakmanschap als trainer verder brengen en helder houden waarvoor je het doet, vraagt om een groep gelijkgestemde collega’s.
Wat is Meesterschap in Trainerschap?
Een opleiding voor ervaren trainers (minimaal 3 jaar) met passie voor dit vak die hun trainerschap willen brengen naar meesterschap, zowel wat betreft hun persoonlijke visie, missie en leiderschap, als persoonlijke stijl en interventies.
Wat heb je aan Leerjaar Meesterschap in Trainerschap?
Je gevorderd trainerschap verder brengen en helder houden waarvoor je het doet, vraagt om een groep gelijkgestemde collega’s. Om jezelf te kunnen spiegelen, om geïnspireerd te worden en om verdieping aan te kunnen brengen in je interventies en programma’s. Gedurende dit leerjaar verdiep je je trainerschap door gezamenlijk te werken aan je visie als trainer en aan vraagstukken en thema’s die bij jouw ontwikkelingsfase als trainer horen.
Na afloop van het leerjaar:
- Heb je voor jou wezenlijke stappen gezet in persoonlijke thema’s, dilemma’s en belemmeringen,
- Heb je een verruimde blik en perspectieven opgedaan buiten je eigen kaders en gewoonten,
- Heb je leren omgaan met voor jou lastige situaties met klanten en deelnemers,
- Heb je helder voor ogen wat jouw purpose, visie en persoonlijke stijl als trainer is. Je kunt jezelf hier vanuit leiden en er authentiek en stevig voor staan (verwoorden),
- Ben je in staat om een gelijkwaardige relatie met klanten en deelnemers aan te gaan, mét behoud van je autoriteit als trainer,
- Heb je doorleefde inzichten opgedaan op gebied van advies, ontwerp, leermethoden en interventies en weet wanneer en hoe deze toe te passen,
- Heb je vernieuwde inspiratie en passie opgedaan.
Doelgroep
Mis je af en toe die uitwisseling omdat je zelfstandig werkt of omdat je niet de gewenste aansluiting vindt bij je collega’s? Loop je tegen persoonlijke vragen en thema’s aan die horen bij het gevorderd trainerschap? Dit leerjaar is bestemd voor ervaren trainers die de nodige didactische en communicatieve vaardigheden onder de knie hebben en behoefte hebben aan een volgende stap in hun trainerschap en aan uitwisseling met vakgenoten.
Programma
Bij aanmelding word je door de trainer gebeld om doelen en verwachtingen af te stemmen. Hierna krijg je een intakeformulier en een voorbereidingsopdracht.
Blok 1: Kennismaking en basis leggen
In dit tweedaagse blok staat kennismaken met elkaar vanuit wie ieder is als mens en als trainer.
Dit doen we zowel in gesprek (wie ben je, waar kom je vandaan, wat heeft je gevormd, wat is je persoonlijke purpose, visie en missie als trainer) als in actie (Trainersgame).
In het trainersgame doorloop je in subgroepjes een proces van 1e gesprek met de klant, interventie/trainings ontwerp, presentatie van jezelf en je ontwerp etcetera.
We introduceren de kaders voor het leerjaar van TGI, Generatief Leiderschap en de DBLS zodat je een start kunt maken met het werken aan/vanuit je purpose en visie als trainer.
Tot slot stellen we gezamenlijk de thema’s vast die op de 1e vervolgdag aan de orde zullen komen.
Twee dagen inclusief avondprogramma/overnachting. Start 10.30 uur, einde 16.00 uur. Alle deelnemers worden tijdens de trainingsblokken geacht te overnachten in het conferentieoord.
Vervolgdagen
In de ochtend werken we met ingebrachte thema’s en casuïstiek (denk aan intervisie werkvormen), in de middag gaan we aan de slag met onderwerpen en thema’s die zijn voorbereid n.a.v. de voorgaande bijeenkomst. Zowel de deelnemers als trainers van Van Harte & Lingsma kunnen in het middagdagdeel de rol van trainer vervullen, afhankelijk van wensen en expertise die in de groep zijn vastgesteld.
Ter afsluiting vindt iedere dag reflectie plaats op het functioneren van de eigen leergroep. Wat speelt er, wat werkt wel, wat niet en wat willen we daarmee?
Toelatingseisen
Een opleiding voor ervaren trainers (minimaal 3 jaar) met passie voor dit vak die hun trainerschap willen brengen naar meesterschap, zowel wat betreft hun persoonlijke visie, missie en leiderschap, als persoonlijke stijl en interventies.
