Opleidingen van Actuarieel Genootschap & Actuarieel Instituut:
- Actuarieel Analist
- Actuarieel Rekenaar
- Actuaris AG
- Instromen met een andere universitaire opleiding
- Opleiding tot Actuaris
- Post Master Beroepsopleiding voor afgestudeerden Actuariële Wetenschappen UvA
- Post Master Beroepsopleiding voor afgestudeerden MSc in Econometrics - Specialization Actuarial Stud
- Post Master Beroepsopleiding voor afgestudeerden QFAS UvT
- Techniek Levensverzekering

Actuarieel Genootschap & Actuarieel Instituut
AG&AI
Opleiding: Post Master Beroepsopleiding voor afgestudeerden QFAS UvT
Programma
De Onderwijscommissie van het Actuarieel Instituut heeft een Post Master Beroepsopleiding voor afgestudeerden van de universitaire studie QFAS aan de Universiteit van Tilburg vastgesteld. Deze Post-Master Beroepsopleiding geldt voor afgestudeerden in de periode 01-09-2004 tot 01-09-2006, en als er geen veranderingen zijn in het curriculum van de opleidingen van het Actuarieel Instituut en de QFAS, ook in het studiejaar 01-09-2006 tot 01-09-2007.
U dient deze modules van het Actuarieel Instituut nog te volgen:
Route naar het diploma Actuaris AG van het Actuarieel Instituut
01-09-2004 tot 01-09-2006
1. QFAS Universiteit van Tilburg
Bachelor’s Econometrie & Operationele Research UvT + Master’s Quantitative Finance and Actuarial Sciences, waarbij in het pakket keuzevakken de volgende onderdelen zijn opgenomen:
- Quantitative Finance Asset-Liability Management
- Risk Theory Issues in Finance and Insurance
- Combinatorial Optimization (1) Simulation (2)
- Master's thesis op het gebied van actuariaat Life Insurance (3)
(1) voor studenten die dit vak niet in hun pakket hebben wordt module AG 9 (Operationele Research) aan de post-master toegevoegd.
(2) voor studenten die dit vak niet in hun pakket hebben wordt module AN 18 (Operational Management) aan de post-master toegevoegd.
(3) voor studenten die dit vak niet in hun pakket hebben worden de modules AN 20 (Modellering leven 1) en AG 2 (Modellering leven 2) aan de post-master toegevoegd.
2. AI-Modules Post-Master QFAS
- RE 2 Inleiding en praktijk verzekeringen
- RE 5 Communicatief schrijven
- AN 2 Automatisering en verzekeringsmanagement
- AN 3 Privaatrecht
- AN 7 Mondelinge vaardigheden
- AN 8 Elementaire bedrijfsadministratie b
- AN 12 Leidinggeven
- AN 13 Externe verslaggeving
- AN 14 Belastingrecht
- AN 15* Bedrijfsanalyse en embedded value
- AN 21/24/27/30 keuze uit Praktijkkennis leven/schade/psv/afir
- AN 23 Toekomstvoorziening en recht
- AN 25 Pensioenen & sociale verzekeringen 2
- AG 5 Pensioenen & sociale verzekeringen 3
- AG 6 Beroepsethiek
- AG 11 Controleleer
- AG 13 Beroepspraktijk en -ervaring
* het instapniveau van AN 15 gaat uit van beheersing van de modules RE 3 Inleiding verzekeringstechniek, RE 4 Nieuwe verzekeringsproducten en RE 6 Verzekeringsbeheer. De syllabi kunnen bij het AI aangeschaft worden.

