Vergelijkbare opleidingen

Essentials in Consulting and Change
Sioo, Organisatie- en Veranderkunde
Executive Coaching
Vrije Universiteit Amsterdam
Voortgezette opleiding Jeugd, gezin & context
Pro Education
Masterclass Individuele coaching voor Supervisoren
De Haagse Hogeschool
Coaching & Consultancy
De Haagse Hogeschool
VO Supervisie en coaching
Hogeschool Rotterdam Transfergroep
Coaching: individuele- en teamcoaching
De Haagse Hogeschool
Post-HBO Supervisie en Coaching
Christelijke Hogeschool Ede
Counseling en Coaching in het onderwijs
Hogeschool Rotterdam Transfergroep
Post-HBO Coaching
Christelijke Hogeschool Ede

Departement Bestuurs- en Organisatiewetenschap (USBO), Univ. Utrecht



"Door OCM ben ik gegroeid als mens en als adviseur"


Auteur Liesbeth van der Maat
Functie Veranderkundig adviseur
Organisatie PwC Advisory

Liesbeth van der Maat (31 jaar).

 

Sinds 2006 ben ik werkzaam als veranderkundig adviseur bij PwC Advisory. Vanuit deze rol begeleid ik organisaties binnen de publieke sector bij het realiseren van organisatieveranderingen. In 2007 vatte ik het plan een vervolgopleiding te gaan doen om mijn inhoudelijke kennis op het gebied van organisatieverandering te verdiepen. In mijn vorige opleiding (Hoge Hotelschool den Haag) werden organisaties metname vanuit een bedrijfskundige invalshoek beschouwd.

 

In mijn zoektocht kwam de opleiding Organisatie, Cultuur en Management (OCM) van het departement Bestuur- en Organisatiewetenschap (USBO), Universiteit Utrecht op mijn pad. Het interdisciplinaire karakter van deze opleiding sprak mij erg aan.

 

In 2008 ben ik met OCM gestart. Nu, ruim twee en een half jaar later kijk ik terug op een leerzame en inspirerende periode. OCM onderscheidt zich in mijn visie door een afwisselend programma met veel ruimte voor reflectie, de diversiteit van de groep en de intensieve begeleiding. In de verschillende modulen werd ik uitgedaagd om steeds vanuit een andere bril naar mijn organisatie te kijken, hierdoor ben ik meer bewust geworden van de complexiteit van organisatieprocessen.

Door OCM ben ik gegroeid als mens en als adviseur. Door open te staan en sensitief te zijn voor verschillende perspectieven en te kijken vanuit de concepten 'cultuur, macht en context' kan ik beter duiden wat mensen beweegt. Dit helpt mij dagelijks in mijn werk om scherpe diagnosen en de vertaalslag te maken naar passende veranderstrategieën- en interventies.  

De afgelopen jaren was mijn carrière in een stroomversnelling.  Ik denk dat de persoonlijke ontwikkeling die ik gedurende de opleiding OCM heb doorgemaakt hier zeker een positieve bijdrage aan heeft geleverd.