
Opleiding: Het échte contact: communiceren met kinderen door middel van spel en verhaal
Leerdoel
Ontwikkelen van vaardigheden in verschillende manieren van contact maken met kinderen, waarbij creativiteit en zelfvertrouwen wordt ontwikkeld.
Er zijn vele competenties en vaardigheden te ontwikkelen waardoor u in contact treedt met kinderen. In de training ‘Het échte contact’ maakt u kennis met vier communicatievormen om écht in contact te treden met kinderen:
- Gesprekstechnieken
- Verhalen vertellen
- Spel en spelbegeleiding
- Spel als klankbord
Hogeschool Utrecht biedt u een training aan waarbij betrokkenheid, aansluiten, volgen, responsiviteit, respect en ondersteuning uitgangspunten zijn. Uitgangspunten voor een goed contact met kinderen. Dit geldt zowel voor kinderen die zich normaal ontwikkelen als voor kinderen die dreigen te stagneren of achterblijven in hun ontwikkeling.
Programma
Week 1: Communicatie
Week 2: Verhalen vertellen
Week 3: Spel en spelbegeleiding
Week 4: Spel als klankbord
Toelatingseisen
U heeft een afgeronde agogische opleiding op minimaal mbo-niveau 4 en 2 jaar werkervaring in het agogisch werkveld. Daarnaast heeft u een relevante werkomgeving (tijdens de training is het van belang dat u in staat bent om in uw werksituatie een aantal opdrachten uit te voeren).

